ח'4-פורום
האם אתה רוצה להגיב להודעה זו? אנא הירשם לפורום בכמה לחיצות או התחבר כדי להמשיך.
ח'4-פורום

אל תשכחו להירשם! כדאי לכם! (תירשמו עם השם שלכם)

You are not connected. Please login or register

קארטינג-פירוט

3 posters

Go down  הודעה [עמוד 1 מתוך 1]

1קארטינג-פירוט Empty קארטינג-פירוט Thu May 21, 2009 9:07 pm

BNRK

אשף הפורומים
אשף הפורומים

או-קיי, אז קודם כל איך זה התחיל.
בכיתה ז' חשבתי לעצמי איך זה שאני אוהב כל-כך מכוניות ואף פעם לא ניסיתי לנסוע בקארט?
אז הלכתי עם יובל לקארטינג ומאוד אהבית את זה ועשיתי רישיון לקארט.
התחלתי להתאמן והלך לי ממש טוב בליגות. [כנסו לאתר של מגה קארטינג\ליגות\תוצאות ותאריכים\תוצאות לליגת רוקיס (סתם קוראים לזה ליגת רוקיס זה הליגה היחידה שם) ותראו שאני מקום ראשון בכל פתח-תקווה והסביבה!]
אז קיצר התקדמתי והתחלתי להתאמן בקארטים של 2 פעימות שהם מהירים יותר:
לרגילים קוראים 4 פעימות, ז"א, כל הפעולות של המנוע-שאני לא אסביר כי זה מסובך ואף-אחד לא יבין- תוך 4 שלבים, אז מין הסתם מנוע שעושה את הפעולות פי 2 יותר מהר (2 פעימות) הוא גם יותר מהיר, ולידע כללי אוטו רגיל הוא 4 פעימות.
לקארטים היו מנוע של ימאהה עם כ-13 כ"ס לעומת 4.5.
בתחילת כיתה ח' התחלתי להתחרות עם קארטים שיש להם 2 מנועים. (דו-מנועי)
שמגיעים ל-80 קמ"ש לעומת הארבע פעימות שמגיע לאיזה 40.
שם הלך לי פחות טוב וזכיתי בשני רביעי וכו' אבל זה לא חשוב כי זה היה זמני.
הדבר האמיתי זה הקארט שקנו לי שעלה 30,000₪ ונקרא blackstar CRG rotax ולו יש 20.4 כוחות סוס ומגיע מ-0 ל-100בסביבות החמש שש שניות לעומת 13 של מכונית רגילה וזה מהר מאוד כי 100 קמ"ש זה כבר קרוב למהירות הכי גבוהה שהקארט יכול להגיע (140 קמ"ש) לעומת מכונית שממשיכה להאיץ עד איזה 200.
אני מתאמן במקום שקוראים לו כוכב יאיר במסלול באורך 1.2 קילומטר שבו הליגות ישודרו ב2 ערוצי ספורט וכל סוף חודש יהיה תוכנית מסכמת בערוץ אגו שזה ערוץ המכוניות הכי סוס בארץ ואם ילך לי טוב יטדברו עליי בטלוויזיה!!!!!!!
בהמשך אני אעלה תמונות אבל אני אספר בקצרה את המחירים של הציוד קארטים: *נא לא לקרוא לי שוויצר\מתנשא\מתלהב וכאלו*

קסדה: כ-1,500 שקל.
מגן צוואר: כ-250 ש"ח
מגן צלעות: כ-500 שקל.
חליפה: כ-2,000 שקל.
כפפות: כ-200 שקל.
נעליים: כ-700 שקל.

סה"כ: 35,150 שקל. (כמו מכונית אמיתית... Very Happy )

2קארטינג-פירוט Empty Re: קארטינג-פירוט Thu May 21, 2009 9:43 pm

Admin

Admin

איך אתה מצפה שלא נקרא לך מתלהב, וכו', כתבת לנו שקנית דברים ב-35000 ש"ח... חחח... Laughing Laughing

https://het4atar.forumisrael.net

3קארטינג-פירוט Empty Re: קארטינג-פירוט Fri May 22, 2009 12:28 pm

BNRK

אשף הפורומים
אשף הפורומים

Admin כתב:
איך אתה מצפה שלא נקרא לך מתלהב, וכו', כתבת לנו שקנית דברים ב-35000 ש"ח... חחח... Laughing Laughing

זה אמנם יקר ולא כל אחד יכול להרשות לעצמו אבל רק כתבתי את המחירים מה הקטע? זה לא שכתבתי:
יואו אתם לא קולטים כמה עשיר Cool אני וכמה כסף יש לי, קניתי קארט במחיר של אוטו!
לי יש כסף ולכם א-י-ן נה נה בננה...

אם יהיה לעוד ילדים בעיה עם זה שפרסמתי את המחירים של הציוד שיכתבו לי בפרטי ואני אערוך בינתיים זה לא משנה לאף אחד..

4קארטינג-פירוט Empty Re: קארטינג-פירוט Fri May 22, 2009 3:05 pm

alon

המשתמש הנבחר
המשתמש הנבחר

ברק אתה יודע שמה שאמרת על הפעימות והכל לא אומר לי כלום ואני בטוח שיש עוד הרבה כאלה Sleep

5קארטינג-פירוט Empty Re: קארטינג-פירוט Fri May 22, 2009 4:15 pm

BNRK

אשף הפורומים
אשף הפורומים

מחזור ארבע פעימות הוא סיווג של מנוע בעירה פנימית. מנוע ארבע פעימות פועל בצורה מחזורית. כל מחזור מורכב מארבע פעימות, שרק אחת מהן מספקת כוח לצרכן. מנוע ארבע פעימות משמש להנעת מכוניות, אופנועים, כלי שיט גדולים וכלי טיס. מנועי ארבע פעימות בדרך כלל שקטים יותר ובעלי נפח גדול בהשוואה למנועי שתי הפעימות.
מנוע ארבע פעימות מבצע את עבודתו על ידי ארבעה מהלכי בוכנה, שנעה בתוך גליל: יניקה, דחיסה, עבודה, פליטה.
בראש כל גליל שני שסתומים - שסתום יניקה ושסתום פליטה. כיום נפוצים גם מנועים בעלי ארבעה שסתומים - שני שסתומי פליטה ושני שסתומי יניקה. כך ניתן לשפר את טיב הבערה מבלי צורך להגדיל את נפח המנוע.
במהלך פעימת היניקה שסתום היניקה פתוח והבוכנה יורדת. כתוצאה מכך הנפח בגליל גדל ותת-הלחץ גורם לתערובת הבערה - במנועי בנזין: תערובת של בנזין ואוויר מהמאייד, במנועי דיזל: אוויר נקי - להיכנס לחלל הצילינדר.
במהלך פעימת הדחיסה שני השסתומים סגורים והבוכנה עולה, בכוח האינרציה מהמהלך הקודם (ובמהלך ראשון - מהכוח שניתן לה על ידי המתנע ["סטארטר"]). כתוצאה מכך הנפח בגליל קטן והלחץ בו גדל.
לקראת סוף המהלך של הבוכנה כלפי מעלה, ניצתת התערובת. במנועי בנזין התערובת ניצתת על ידי ניצוץ שיוצר המצת, ובמנועי דיזל מוזרק למערכת סולר אשר ניצת כתוצאה מהטמפרטורה הגבוהה שיוצר תהליך הדחיסה.
פיצוץ התערובת בצילינדר יוצר הדף הגורם לבוכנה לרדת שוב, ולהפוך את האנרגיה של הפיצוץ לאנרגיה קינטית היוצרת תנועה קווית, שהטלטל הופך לתנועה סיבובית ומסובב את גל הארכובה (ציר המנוע), אשר מחובר לגלגלים. מהלך זה נקרא פעימת עבודה, והוא המהלך היחידי מבין ארבע מהלכי הבוכנה שבו הבוכנה מניעה את ציר המנוע.
במהלך פעימת הפליטה שסתום הפליטה נפתח והבוכנה עולה, כתוצאה מהאינרציה ממהלך העבודה. כתוצאה מכך הנפח בצילינדר קטן והגזים השרופים נפלטים החוצה דרך השסתום לכיוון סעפת הפליטה והמפלט.
לאחר מכן הבוכנה שוב מתחילה לרדת, ומתחיל מחזור חדש.
את פתיחת וסגירת השסתומים המתאימים ברגע הנכון מבצע גל הזיזים המונע על ידי גל הארכובה של המנוע באמצעות רצועה או שרשרת התזמון (Timing). כיום יצרניות רכב רבות מייצרות את רכביהן ללא רצועת תזמון, דבר המאפשר למכונית מרווח טיפולים תקופתיים ארוך יותר.

מנוע שתי פעימות, (או דו"פ) - הינו מנוע בעירה פנימית המשמש ברוב המקרים כאשר נדרשת הוצאת הספק גבוה ממנוע קטן יחסית, כגון בקטנועים קטני נפח, מכסחות דשא, גוזמי ענפים חשמליים, אופנועי ים וכיוצא בזה.
המנוע עצמו דומה במבנהו למנוע ארבע פעימות, עם מספר הבדלים. ראשית, במנוע שתי פעימות אין שסתומים, ובמקומם יש פתח יניקה ופתח פליטה, שהבוכנה מכסה ומגלה לסירוגין בתנועתה. שנית, קיים במנוע שתי פעימות "צינור בירוץ", שדרכו התערובת הדליקה נכנסת מ"מכל הארכובה" שמתחת לגליל אל מעל לבוכנה לפני פעימת הדחיסה.
פעימה ראשונה: הבוכנה עולה למעלה בשל האינרציה מהמהלך הקודם (ובאין מהלך קודם - בשל האימפולס מהמתנע) ודוחסת את התערבות הדליקה (פעימת דחיסה), תוך שהיא מכסה את פתח הפליטה ומגלה את פתח היניקה; בו-בזמן תערובת דליקה חדשה נשאבת מהמאייד אל תוך מכל הארכובה שמתחת לגליל (פעימת יניקה).
בין הפעימות: התערובת הדליקה ניצתת והבוכנה מתחילה לנוע כלפי מטה (פעימת בעירה).
פעימה שנייה: הבוכנה יורדת למטה לאחר פעימת הבעירה, תוך שהיא פותחת את פתח הפליטה ומכסה את פתח היניקה (פעימת פליטה); בו-בזמן התערובת הדליקה נדחפת על ידי הבוכנה ממכל הארכובה אל תוך צינור הבירוץ ומשם אל מעל לבוכנה (התחלת פעימת דחיסה).
המפלט במנוע דו פעימתי הינו קריטי - מאחר שאין שסתומים, הלחץ המוחזר מהמפלט משמש כתחליף לשסתום ומסייע בדחיסת תערובת דלק/אוויר/שמן לפני הצתתה. זו למעשה הסיבה שמנועי רכב דו פעימתי (כגון קטנוע קטן נפח) יצוידו ב"מפלט לחץ".
המנוע הדו פעימתי מפיק יותר כוח יחסית לנפח ממנוע ארבע פעימות מאחר שהוא מבצע יותר פעולות בפרק זמן נתון - אין במנוע זה שסתומים, ולפיכך היניקה והפליטה מתבצעות במקביל ל"פעימות" המרכזיות - דחיסה ושריפה.
המנוע הדו פעימתי מפיק יותר כוח יחסית למשקל מכיוון שהוא פחות מסורבל, לכן מקובל להשתמש בו לטיסנים.
המנוע הדו פעימתי מאפשר עבודה בכל זווית ואפילו הפוך (מכיוון שאין בו אגן שמן) ולכן שכיח מאוד בכלי עבודה קטנים שנוטים להפוך אותם תוך כדי עבודה (משורי שרשרת, חרמשים, גוזם גדר חיה, טיסנים ועוד).
מבנה המנוע מחייב תערובת הכוללת גם שמן, אשר שריפתו יוצרת נזק לסביבה יותר מאשר שריפת תערובת דלק/אוויר המשמשת במנוע ארבע פעימות, ולכן בשנים האחרונות יש נטייה להפסיק את השימוש בו, עקב לחץ מארגוני איכות הסביבה ושינוי תקנות פליטת גזים לאטמוספירה באירופה.
יעילות המנוע יחסית נמוכה מכיוון שהמחזור אינו מושלם במלואו לפני תחילת המחזור הבא. למשל: מתבזבז דלק אשר לא סיים לבעור, הדולף עקב חוסר קיומם של השסתומים.

מקווה שעזרתי להבין, ברק.

6קארטינג-פירוט Empty Re: קארטינג-פירוט Sat May 23, 2009 11:42 am

alon

המשתמש הנבחר
המשתמש הנבחר

אוקיי את הפעימות הבנתי אבל מה זה יניקה או משהו כזה Question study Laughing

7קארטינג-פירוט Empty Re: קארטינג-פירוט Sat May 23, 2009 8:15 pm

BNRK

אשף הפורומים
אשף הפורומים

זוהי הפעימה השלישית בה מוזרם הדלק אל הבוכנה...מין הסתם הבוכנה "יונקת" את הדלק מכאן השם יניקה...

8קארטינג-פירוט Empty Re: קארטינג-פירוט Sat May 23, 2009 9:27 pm

alon

המשתמש הנבחר
המשתמש הנבחר

BNRK כתב:זוהי הפעימה השלישית בה מוזרם הדלק אל הבוכנה...מין הסתם הבוכנה "יונקת" את הדלק מכאן השם יניקה...
אוקיי עכשיו הבנתי

9קארטינג-פירוט Empty Re: קארטינג-פירוט Sun May 24, 2009 9:23 pm

BNRK

אשף הפורומים
אשף הפורומים

אם יש עוד משהו שאתה רוצה לשאול בקשר לקארטינג\מכוניות אתה יכול לשלוח הודעה בפורום מוטוריקה.

10קארטינג-פירוט Empty Re: קארטינג-פירוט Wed Jun 03, 2009 11:56 am

alon

המשתמש הנבחר
המשתמש הנבחר

BNRK כתב:אם יש עוד משהו שאתה רוצה לשאול בקשר לקארטינג\מכוניות אתה יכול לשלוח הודעה בפורום מוטוריקה.
לא אני לא הפורום "מוטוריקה" חסום

חזרה למעלה  הודעה [עמוד 1 מתוך 1]